Calendar


Turneul final - Constanta

  • Perioada: 25-05—01-06-2009
  • Locatie: Constanta
  • Reprezentant zonal: Paul Peniu
  • Participanti: Cele 14 finaliste de la turneele zonale si primele doua echipe de la faza locala pe Municipiul Bucuresti.

ACU Arad a castigat luni, 1 iunie 2009, la Constanta, editia a II-a a Cupei “Hagi” (Campionatul National al juniorilor E), competitie de fotbal rezervata copiilor nascuti dupa 1 ianuarie 1997. In finala turneului, la care au participat 16 formatii, ACU Arad a invins LPS Banatul Timisoara, scor 2-0.

Faze eliminatorii

Meciuri
Finala mare ACU AradLPS Banatul Timisoara 2-0
Finala mica Steaua Bucuresti – Kinder Sangeorgiu de Mures 5-0
Semifinale ACU Arad – Steaua Bucuresti 2-1
LPS Banatul Timisoara – Kinder Sangeorgiu de Mures 2-0
Sferturi de finala ACU Arad – AS Team Bucuresti 3-1
LPS Banatul Timisoara – Cautis Bucuresti 0-0; 3-0 *
Luceafarul Braila – Kinder Sangeorgiu de Mures 1-2
Scoala de Fotbal “Gheorghe Popescu” Craiova – Steaua Bucuresti 0-1
* dupa loviturile de departajare

Faza grupelor

GRUPA A

Meciuri
26.05.09 ACU Arad – Steaua Dunarii Galati 3-2
Poli Iasi – Cautis Bucuresti 0-1
27.05.09 Steaua Dunarii Galati – Cautis Bucuresti 0-0
Poli Iasi – ACU Arad 1-4
28.05.09 Steaua Dunarii Galati – Poli Iasi 1-2
Cautis Bucuresti – ACU Arad 0-1
Clasament
1. ACU ARAD 3 3 0 0 8-3 12
2. CAUTIS 3 1 1 1 1-1 5
3. Poli Iasi 3 1 0 2 2-5 4
4. Steaua Dunarii 3 0 1 2 3-5 1

GRUPA B

Meciuri
26.05.09 Luceafarul Braila – FC Brasov 6-0
Steaua Bucuresti – Aripi Pitesti 8-0
27.05.09 Luceafarul Braila – Steaua Bucuresti 1-0
Aripi Pitesti – FC Brasov 3-1
28.05.09 Luceafarul Braila – Aripi Pitesti 3-3
Steaua Bucuresti – FC Brasov 4-2
Clasament
1. LUCEAFARUL 3 2 1 0 10-3 9
2. STEAUA 3 2 0 1 12-3 8
3. Aripi Pitesti 3 1 1 1 6-12 5
4. FC Brasov 3 0 0 3 3-13 0

GRUPA C

Meciuri
26.05.09 Arsenal Bistrita – Petrolul ’95 Ploiesti 1-0
Scoala de Fotbal “Gheorghe Popescu” Craiova – Kinder Sangeorgiu de Mures 1-1
27.05.09 Arsenal Bistrita – Scoala de Fotbal “Gheorghe Popescu” Craiova 1-4
Kinder Sangeorgiu de Mures – Petrolul ’95 Ploiesti 2-2
28.05.09 Arsenal Bistrita – Kinder Sangeorgiu de Mures 0-4
Scoala de Fotbal “Gheorghe Popescu” Craiova – Petrolul ’95 Ploiesti 3-0
Clasament
1. SC. F. “GHEORGHE POPESCU” 3 2 1 0 8-2 9
2. KINDER 3 1 2 0 7-3 6
3. Arsenal 3 1 0 2 2-8 4
4. Petrolul 3 0 1 2 2-6 1

GRUPA D

Meciuri
26.05.09 FCM Bacau – FC Bihor 1-1
LPS Banatul Timisoara – AS Team Bucuresti 3-0
27.05.09 FCM Bacau – LPS Banatul Timisoara 2-3
AS Team – FC Bihor 4-2
28.05.09 FCM Bacau – AS Team Bucuresti 1-4
LPS Banatul Timisoara – FC Bihor 1-1
Clasament
1. BANATUL 3 2 1 0 7-3 9
2. AS TEAM 3 2 0 1 8-6 8
3. FC Bihor 3 0 2 1 4-6 2
4. FCM Bacau 3 0 1 2 4-8 1